Czcionka

Kontrast

Prosta gra audio – pozwala na symulację braku wzroku. Zadaniem gracza jest wykonanie założeń scenariuszy dla poszczególnych poziomów.

EchoVis Game jest prostą grą audio, adresowaną m.in. do osób niewidomych i słabowidzących. Głównym zadaniem tej gry jest zaprezentowanie jednej z wielu możliwości wykorzystania smartfonów do rozwijania umiejętności posługiwania się słuchem przez osoby z dysfunkcjami wzroku. Zachęcamy również do wypróbowania swoich umiejętności w tym zakresie osoby nie mające problemów ze wzrokiem.

W tej grze znajduje się kilka poziomów, a każdy z nich zawiera inny rodzaj środowiska i inne zadania do wykonania.
Główne zadania dla gry przygodowej polegają na tym, żeby wykonać przedstawione przed rozpoczęciem poziomu scenariusze uważając na różne elementy rozgrywki które zagrażają wirtualnemu życiu gracza.

Wykonać to należy przede wszystkim w oparciu o analizę informacji dźwiękowych dostarczanych do uszu gracza. Dlatego zalecamy grać z użyciem podłączonych do smartfonu słuchawek stereofonicznych i bez patrzenia na ekran. Wszystkie niezbędne komunikaty są odczytywane użytkownikowi przez Syntezator mowy.

W naszej opinii, aplikacja ta może być z powodzeniem używana np. przez instruktorów orientacji przestrzennej lub trenerów prowadzących szkolenia z zakresu przybliżania sposobu postrzegania świata przez niewidomych osobom widzącym.

Zachęcamy do przekazywania nam swoich opinii, pomysłów, ewentualnych błędów w działaniu aplikacji itp.

Pobierz aplikację:

Pobierz aplikację z google play Pobierz aplikację z app store