Czcionka

Kontrast

Witajcie w grze EchoVis Quiz. Mamy nadzieję, że ta gra pomoże Wam zwiększyć wrażliwość słuchu – efektywność posługiwania się nim. Podniesie wasze umiejętności z zakresu rozpoznawania sposobów rozchodzenia się dźwięku w różnych środowiskach, jego odbić, zniekształceń oraz zjawiska echolokacji.

Głównymi celami gry są:

  • Podnoszenie zdolności posługiwania się narządem słuchu
  • Nauka Umiejętności wykorzystywania zjawiska echolokacji
  • Dostarczenie rozrywki poprzez możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi graczami - ranking

Zabawa jest skierowana zasadniczo dla każdego kto nie posiada znaczącej dysfunkcji narządu słuchu. Możecie się w nią bawić i konkurować z członkami rodziny, znajomymi oraz sami ze sobą.

W przypadku osób niewidomych i słabowidzących, istotny jest też edukacyjny jej aspekt. Gra daje możliwość oswojenia się z dźwiękami występującymi w różnego rodzaju przestrzeniach: w domu, w lesie, wśród zabudowań, na ruchliwych ulicach, wewnątrz budynków typu dworce kolejowe itp. Wszystko to jest możliwe do uzyskania w bezpiecznym otoczeniu zacisza domowego. Nie musicie nigdzie się ruszać, my Was „przeniesiemy” w wiele interesujących miejsc. Wystarczą wasze słuchawki stereo oraz smartfon i nasza aplikacja.

Każde z pytań i proponowanych odpowiedzi odnoszą się do nagrania dźwiękowego. Ilustracją do pytań są nagrania audio przygotowane w różny sposób: klasyczne stereo, nagrania binauralne i inne. Dlatego zdecydowanie zalecamy używanie właśnie słuchawek umożliwiających odbiór dźwięku w technologii stereofonicznej. W związku z powyższym, w wielu przypadkach kluczowe znaczenie będzie miało poprawne założenie słuchawek na właściwym uchu – prawym i lewym. Osoby bardziej zaawansowane mogą do tego celu również używać odpowiednio rozstawionych zestawów głośników.

Część nagrań zostało wykonanych w specjalnie przygotowanej przestrzeni z użyciem ścianek odbijających lub tłumiących dźwięk oraz klikerów emitujących fale o różnej częstotliwości. Pozwalają one na sprawdzenie się w bardzo wymagających warunkach akustycznych oraz na naukę skupienia się na bardzo konkretnych aspektach różnych zjawisk dźwiękowych.

W grze znajdują się pakiety zawierające po 50 nagrań. Pakiet z numerem 0 jest bezpłatny. Za każdy następny trzeba będzie zapłacić niewielką kwotę. W pierwszym wydaniu znajduje się pakiet 0 oraz z numerem 1. Kolejne planujemy dostarczać w przyszłości.

Życzymy owocnej nauki i rekordowych wyników w rankingu.

Pobierz aplikację:

Pobierz aplikację z google play Pobierz aplikację z app store