Czcionka

Kontrast

Prosta gra audio – pozwala na symulację braku wzroku. Zadaniem gracza jest przejście przez ulicę. Należy nasłuchiwać dźwięków przejeżdżających samochodów.

EchoVis Street jest prostą grą audio, adresowaną m.in. do osób niewidomych i słabowidzących. Głównym zadaniem tej gry jest zaprezentowanie jednej z wielu możliwości wykorzystania smartfonów do rozwijania umiejętności posługiwania się słuchem przez osoby z dysfunkcjami wzroku. Zachęcamy również do wypróbowania swoich umiejętności w tym zakresie osoby nie mające problemów ze wzrokiem.

W tej grze znajduje się kilka poziomów, a każdy z nich zawiera odmienną dźwiękową symulację ruchu ulicznego. Główne zadania dla użytkownika polegają na tym, żeby w wirtualnym środowisku przejść na drugą stronę drogi w taki sposób, aby nie zostać potrąconym przez przejeżdżające samochody i tramwaje. Wykonać to należy przede wszystkim w oparciu o analizę informacji dźwiękowych dostarczanych do uszu gracza. Dlatego zalecamy grać z użyciem podłączonych do smartfonu słuchawek stereofonicznych i bez patrzenia na ekran. Wszystkie niezbędne komunikaty są odczytywane użytkownikowi przez Syntezator mowy.

W naszej opinii, aplikacja ta może być z powodzeniem używana np. przez instruktorów orientacji przestrzennej lub trenerów prowadzących szkolenia z zakresu przybliżania sposobu postrzegania świata przez niewidomych osobom widzącym. W Projekcie zaplanowaliśmy stworzenie 3 gier służących osiąganiu tego celu. Robimy to w ramach projektu Echovis – więcej informacji o nim znajduje się w witrynie www.echovis.tt.com.pl. Zachęcamy do przekazywania nam swoich opinii, pomysłów, ewentualnych błędów w działaniu aplikacji itp.

Uważajcie na pędzące samochody i tramwaje.

Pobierz aplikację:

Pobierz aplikację z google play Pobierz aplikację z app store