Czcionka

Kontrast

Echovis na Forum Rozwoju Mazowsza/ Warszawa

DATA: 16-17.10.2019 | Warszawa

16-17 października 2019 na zaproszenie NCBiR wzięliśmy udział w Forum Rozwoju Mazowsza. Na naszym wspólnym stoisku każdy z uczestników forum mógł przetestować grę Echovis Street View – uczącą umiejętności echolokacji, jednym z pierwszych testerów gry okazał się Dyrektor NCBiR – Pan Wojciech Kamieniecki. W czasie Forum mieliśmy także okazję wziąć udział w debacie "Pokonać niepokonane - nowe standardy w medycynie i opiece nad pacjentami" . Piotr Pecko pracujący w Transition Technologies S.A. w dziale B+R opowiadał o tym jak nowoczesne technologie zmieniają oblicze medycyny, pracę lekarzy i personelu medycznego oraz o niezwykle ważnej roli sposobu gromadzenia danych medycznych i ich analiz dla jakości opieki nad pacjentami np. przy użyciu naszego narzędzia MedStream Designer. Razem z Piotrem w debacie uczestniczyli: Prof. dr hab. med. Henryk Skarżyński - Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, dr n. med. Maciej Piróg - Dyrektor Zarządzający Kliniką "Budzik, Ewa Pawłowska - Prezes Fundacji Integracja• dr Małgorzata Gałązka-Sobotka - Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, Wiceprzewodnicząca Rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Przyjemnie było w trakcie debaty posłuchać o projektach medycznych realizowanych w Polsce, które są znane i podziwiane na całym świecie.

Live na temat Forum Rozwoju Mazowsza

DATA: 14.10.2019 | Warszawa

Sławomir Strugarek - nasz specjalista od aplikacji mobilnych dla osób niewidomych i niedowidzących wraz z Dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zapraszali na kolejną edycję Forum Rozwoju Mazowsza, w czasie której prezentowaliśmy aplikację Echovis.

Echovis na Europejskim Kongresie Gospodarczym

DATA: 14.05.2019 | Katowice

W dniu 14 maja mieliśmy przyjemność bycia gościem na stoisku Narodowego Centrum Badań i Rozwoju podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Prezentowaliśmy tam wyniki badań przeprowadzonych przez naszego konsorcjanta Utilitia sp. z o.o. oraz kolejne wersje modeli laboratoryjnych aplikacji tworzonych przez ekspertów z Transition Technologies. Tym razem odwiedzających nasze stoisko raczyliśmy przeróżnymi zagadkami dźwiękowymi.

Konferencja prasowa zorganizowana przez NCBiR i Transition Technologies S.A

DATA: 23.01.2019 | Warszawa

Odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z Transition Technologies S.A. W konferencji uczestniczył m.in. Prezes Transition Technologies - prof. Konrad Swirski, Dyrektor NCBiR - Maciej Chorowski. W czasie konferencji ogłoszony został trzeci konkurs w programie sektorowym GameINN Fundusze Europejskie POIR. Prezentacja gry EchoVis spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości i mediów. Aplikacja bardzo niedługo pojawi się w sklepach Google Play i App Store! Każdy będzie mógł sprawdzić na jakim poziomie są rozwinięte jego umiejętności echolokacji.

Seminarium Instytutu Elektroniki Politechniki Łódzkiej

DATA: 8.11.2018 | Warszawa

dr Michał Bujacz prezentował projekt na Seminarium Instytutu Elektroniki Politechniki Łódzkiej w ramach wystąpienia pt: "Dźwiękowe wspomaganie niewidomych: synteza przestrzeni dźwiękowych, sonifikacja i echolokacja"

Zebranie Zakładu Elektroniki Medycznej Politechniki Łódzkiej w ramach przeglądu projektów "Naviton, Sound of Vision, Echovis"

DATA: 31.10.2018 | Warszawa

dr Michał Bujacz prezentował projekt na zebraniu Zakładu Elektroniki Medycznej Politechniki Łódzkiej w ramach przeglądu projektów "Naviton, Sound of Vision, Echovis"

XVI edycja międzynarodowej Konferencji „Reha for the Blind” - VIRTUAL WARSAW

DATA: 14-15.10.2018 | Warszawa

Sławomir Strugarek oraz Anita Wielgosz uczestniczyli w XVI edycji międzynarodowej Konferencji „Reha for the Blind” - VIRTUAL WARSAW - miasto przyjazne dla niewidomych. Konferencja odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Laskach, gdzie nasz zespół prezentował aplikację EchoVis.

3. edycja Forum Aplikacji Mobilnych

DATA: 4.10.2018 | Warszawa

Justyna Nowacka, Anita Wielgosz, Sławomir Strugarek, Piotr Witek, Krzysztof Matysik, Jakub Potoniec 4 Października w Warszawie –odbyła się 3. edycja Forum Aplikacji Mobilnych. Nasi przedstawiciele wzięli udział w warsztatach oraz zaprezentowali aplikację EchoVis uczestnikom Forum.

Spotkanie "Nowe trendy w nauczaniu orientacji przestrzennej osób z niepełnosprawnością wzroku” organizowanego przez FIRR

DATA: 25.09.2018 | Warszawa

Sławomir Strugarek i Remigiusz Pawlak „Nowe trendy w nauczaniu orientacji przestrzennej osób z niepełnosprawnością wzroku” organizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR) wspólnie z Utilitia Sp. z o.o. Spotkanie odbyło się w dniu 25 września 2018r. w budynku Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Konferencja ICCHP (International Conference on Computers Helping People with Special Needs) w Linz w Austrii

DATA: 12.07.2018 | Warszawa

Piotr Witek (Utilitia ) i dr Michał Bujacz z Politechniki Łódzkiej prezentowali wyniki projektu na konferencji ICCHP (International Conference on Computers Helping People with Special Needs) w Linz w Austrii. Tytuł prezentacji: EchoVis: Training Echolocation Using Binaural Recordings – Initial Benchmark Results. Artykuł można pobrać w sekcji publikacje.

Spotkanie z Danielem Kish'em

DATA: 15.05.2018 | Warszawa

Gościem Utilitii był Daniel Kish - znany na całym świecie ekspert echolokacji. Chwalił nagrania binauralne sporządzone w ramach projektu i zgodził się być nieformalnym doradcą projektu i testerem gry.